Termowizja spersonalizowana tylko dla Ciebie


Jeżeli w swoim zakładzie pracy, czy też w badaniach, które prowadzisz jest wykorzystywana ta technologia, jeżeli interesują Cię bezkontaktowe pomiary temperatury to nie mogłeś lepiej trafić.
Badania termowizyjne Poznań spełniają wszystkie standardy i zapewniają szczelność cieplną budynku, na którym Ci zależy. Jest to bardzo ważne nie tylko dla komfortu, ale również energooszczędności, gdyż nikogo nie interesują większe koszty, prawda? Aby temu zapobiec opowiemy wam jak przeprowadzane są pomiary, na czym one polegają oraz czemu służą.
Na czym polega takie badanie?
Chodzi przede wszystkim o lustracje budynku przy użyciu specjalnej kamery z efektem termowizji. Z zapisanego przez taką kamerę obrazu można odczytać wydruk bądź zapis cyfrowy nazywany termogramem.
Z takiego gotowego termogramu można odczytać rozkład temperatury w każdym pomieszczeniu znajdującym się w budynku. Taki wydruk może być zarówno monochromatyczny, czyli czarno-biały jak i kolorowy. Przy użyciu kolorowego wydruku można zauważyć spektrum kolorów od czerwieni, aż do fioletu, ponieważ im coś jest cieplejsze tym będzie miało jaśniejszy kolor wpadający właśnie w czerwień oraz analogicznie, jeżeli coś jest bardzo zimne będzie miało kolor niebieski, granatowy lub nawet fioletowy. Badanie takiego budynku przy użyciu tej technologii można wykonać od zewnątrz jak i od wewnątrz.
W jakim celu wykonuje się takie badania?
Z pomocą termowizji można sprawdzić prawidłowość wykonania izolacji, ciągłość oraz jej szczelności na każdym elemencie budynku, w którym izolacja została wykonana.
W jaki sposób jest przeprowadzane badanie?
Przy wykonywaniu pomiarów obowiązuje norma europejska PN-EN 13187, według niej podczas pomiarów należy:
Wykonać poprawnie takie badanie, przeprowadzić analizę techniczną budynku, opisać oraz przeanalizować wykonane zdjęcia, sporządzić raport oraz wyciągnąć wnioski oraz przede wszystkim zarejestrować kamerą miejsca z wadami cieplnymi.
Podsumowując, przy pomocy takich badań można wykryć wszelakie nieprawidłowości w konstrukcji obiektu, dzięki czemu mogą być one naprawione bez większych nakładów pieniędzy oraz pracy. Takie badanie często może nam pomóc, jeżeli dochodzimy swoich praw na przykład przed sądem. Warto przeprowadzać takie badania już na samym etapie budowy budynku, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, gdyż stanowią one bardzo bogate źródło informacji

Zapraszamy: https://term-os.pl/badania-termowizyjne-poznan/