Remont łazienki


Remont łazienki to bardzo kosztowna i czasochłonna inwestycja. Dlatego każdy krok podejmowany w trakcie remontu musi być przemyślany dwa razy. Po co? Po to, by nie tracić cennego czasu i pieniędzy na nieprzemyślane ruchy.
Wybór płytek
Najtrudniejszym krokiem przy remoncie jest wybór płytek do łazienki. Płytki podłogowe muszą poza pięknym wzorem i ciekawą barwą, mieć także odpowiednie właściwości. Przede wszystkich płytki powinny mieć powłokę antypoślizgową. Zobacz lustra na wymiar. Nie da się użytkować łazienki i nie zachlapać, choć przypadkiem podłogi. Płytki błyszczące i z ślizgom powłoką w połączeniu z wodą bądź osadzającą się parą wodną, mogą być dla domowników niebezpieczne. W przypadku płytek na ścianę nie ma konieczności wyboru kafelek z powłoką antypoślizgową, w końcu po ścianach się nie chodzi. Jednak istotna jest barwa wybranych kafelek. Należy wystrzegać się ciemnych kolorów, takich jak barwa czarna, grafitowa, ciemno granatowa. Płytki ciemne ciężko utrzymać w czystości. Widać na nich każdy każdą smugę, odciśnięty palec, skroploną parę wodną, kamień.

Wybór sanitariatów i dekoracji
Po wyborze płytek należy wybrać odpowiednią dla konkretnej łazienki wannę, kabinę prysznicową, toaletę oraz umywalkę. Jest to łatwiejsze zadanie, gdyż przy wyborze należy kierować się swoim gustem estetycznym i dostępną powierzchnią w łazience. Ważne w każdym pomieszczeniu są także dekoracje. Dekorując łazienkę ma się na myśli lustro, lampy, stojaki na papier i szczoteczki do zębów. Lustro w łazience pełni rolę nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną. Obecnie można kupić, albo gotowe rozwiązania dostępne w sklepach budowlanych, albo lustra na wymiar. Druga opcja jest przeznaczona do niestandardowych łazienek, gdzie nie ma miejsca by powiesić lustro dostępne od ręki.

Zobacz – szkolenia BHP Poznań.